• Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
     • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
       • Zelená škola
       • Staráme sa o príjemné a zdravé pracovné prostredie, separujeme a neničíme prírodu.
       • Zdravá škola
       • Aktivity pre zdravie v rámci vyučovania aj mimo neho.
       • Detská knižnica
       • Žiaci môžu v knižnici stráviť príjemné chvíle s knihou, vybrať si z množstva knižných titulov.
     • Novinky

      Čo je nové na našej škole
        • Nádherný prázdninový deň spolu

         Aj keď sú prázdniny, my, „krúžkari“, sme sa rozhodli, že si urobíme krásny spoločný deň. Keďže sa zdalo, že bude upršané počasie, tak sme sa dohodli na korčuľovaní v Aréne v Brezne. Strávili sme tam viac ako dve hodiny z dôvodu, že tam prišli cvičiť svojich psíkov policajti z vojenskej polície a dovolili nám stráviť nejaký čas aj s ich psíkmi a to priamo na klzisku. Korčuľovalo sa nám výborne, dokonca sa niektorí, ktorým to išlo predtým horšie, krásne doučili. Po tomto fyzickom výkone všetci vyhladli. No a čo bolo najbližšie? No predsa kebab pri Tescu. Nikdy nebol vzácnejší... No a keďže nám vyšlo slniečko, rozhodli sme sa, že sa pôjdeme prejsť do mesta a spýtame sa v Horehronskom múzeu, či si môžeme pozrieť ich výstavu. Bola to výstava prevažne tropického hmyzu zo súkromnej zbierky Michala Zachara z Prievidze, ktoré si zberateľ doviezol z expedícií po svetových kontinentoch. Volala sa “

        • Rytier Výživník v 1.A

         Klop, klop! Ktože to zaklopal na dvere 1. A triedy? Nebol to iný nik, ako rytier Výživník.

         Naši najmladší žiaci sa rytierovej návšteve veľmi potešili. Ešte väčšiu radosť mali, keď sa dozvedeli, že spolu s rytierom Výživníkom odcestujú na Ostrov výživy. Rytier im ukázal, aké poklady ukrýva na svojom ostrove. Pozval ich do svojho laboratória, v ktorom žiaci videli samé potraviny, skúmavky, mištičky a farebné roztoky. V laboratóriu totiž rytier zisťuje, z čoho sa skladá tá ktorá potravina, aby vedel, či bude nášmu telu pomáhať, alebo mu škodiť. Podľa toho potraviny ubytuje do rôznych poschodí potravinovej pyramídy. Keď sa žiaci naučili všetko o dôležitosti pohybu, pitnom režime, cukroch, tukoch, bielkovinách, mineráloch, vitamínoch a vláknine, zhotovili si svoju vlastnú potravinovú pyramídu. Žiaci sa vďaka nej naučili, ktoré potraviny sú pre človeka najzdravšie a mal by ich jesť čo najvia

        • „Olejko chráni prírodu“

         - je výnimočný projekt, ktorý sa zameriava na správne nakladanie s použitým kuchynským olejom, ktorý produkuje väčšina z nás pri príprave rôznych vyprážaných jedál.

         Vychladený, čiastočne vyčistený alebo prefiltrovaný olej (pomocou sitka) z panvice alebo fritézy zlejte do čistej, suchej, uzatvárateľnej plastovej fľaše a vložte do určenej nádoby, ktorá sa nachádza v budove prvého stupňa. Pozor, neodporúčame do nádoby vkladať olej v sklenených fľašiach, pretože sklo sa môže pri manipulácii rozbiť a ohroziť zdravie. Do jednej fľaše môžete zbierať všetky druhy použitých rastlinných olejov a živočíšnych tukov.

        • 2%

         Vážení rodičia,

         opäť po roku sa na Vás obraciame s prosbou o darovanie 2% z daní pre OZ Z@vináč, ináč Vaše 2% ostávajú v štátnom rozpočte. Finančné prostriedky od rodičov sa využívajú výlučne na organizovanie školských a mimoškolských aktivít v základnej škole. Preto Vás prosíme, zvážte túto možnosť a podieľajte sa aj takouto formou na rozšírení ponuky aktivít pre Vaše deti. Budeme radi, ak oslovíte aj zamestnaných ľudí z Vášho okolia. Ak sa rozhodnete podporiť naše OZ, požiadajte ekonóma Vašej firmy o Vyhlásenie o poukázaní zaplatenej dane. Toto vyhlásenie pošlite po dieťati do školy. Môžete o poukázanie 2% daní požiadať aj ekonóma vo Vašej firme. V tom prípade mu poskytnite tieto informácie: IČO 42189331, právna forma: Združenie, názov: Z@vináč, adresa: Hviezdoslavova 30, 97667 Závadka nad Hronom.

        • Fašiangový karneval na 1. st.

         Fašiangy, Turíce ...

         Dňa 6.2.2024 sa na chodbe prvého stupňa našej Základnej školy konala veľmi milá školská akcia: „Fašiangový karneval“. Zúčastnili sa ho žiaci, pani učiteľky, všetci v karnevalových maskách. Masky boli veľmi nápadité od Pigi čaju, Miguela, Jokera, Wednesday, princezien, šašov, spidermanov, športovcov, policajta, záchranára, cestára, indiána, strigy, žiačky Karolínky a veľa iných krásnych masiek. Z každej triedy jeden dobrovoľník predstavoval masky. Do dobrej nálady nám vyhrávala fašiangová hudba, ktorá vytvorila veselú a príjemnú atmosféru počas celej akcie. Ocenené boli všetky masky. Na záver sa občerstvili šiškami a čajom, ktoré nám pripravili naše pani kuchárky.

     • Pre rodičov a študentov

      Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
     • Výročie školy

      Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Excepturi perferendis magnam ea necessitatibus, officiis voluptas 
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4