• Revitalizácia náučného chodníka, Nadácia SPP

• Hlavným cieľom projektu je revitalizácia náučného chodníka v areáli ZŠ s MŠ Hviezdoslavova 30, Závadka nad Hronom.
            Čiastkové ciele:
            - Využívanie vybudovanej prírodnej učebne ako významného prvku pri realizácii edukácie za účelom praktického a zážitkového vzdelávania žiakov v súlade s ŠkVP a výchovným programom ŠKD.
            - Formovanie pozitívnych postojov žiakov školy a širokej verejnosti k prírode a k životnému prostrediu.
            - Rozšírenie vedomostí vytvorením exteriérovej prezentácie vybraných informácií o národných parkoch v blízkom okolí a ich prírodnom bohatstve.
            - Rozvíjanie pracovných kompetencií žiakov v oblasti technických a pestovateľských zručností.
            - Využívanie náučného chodníka ako oddychovo-informačnej zóny.
            - Poskytnutie žiakom, učiteľom, rodičom možnosti prispieť k aktívnemu zapojeniu sa do diania v škole a inšpiráciu na pokračovanie k pozitívnej premene školského areálu.

Po úspešnom realizovaní projektu očakávame:
            • využívanie prírodnej učebne ako inovatívneho prvku moderného edukačného procesu,
            • zvýšený záujem žiakov o riešenie environmentálnej problematiky minimálne vo svojom blízkom okolí a prebratie zodpovednosti za svoje správanie voči prírode,
            • vytvorenie citového vzťahu k prostrediu, v ktorom trávia časť svojho života,
            • zlepšenie esteticko-úžitkového potenciálu areálu školy,
            • vytvorenie priestoru na bližšiu interakciu so spoločenskými skupinami v obci (Únia dôchodcov, Poľovnícke združenie Kolesárová, ...) a návštevníkmi športovísk školy.