• Výchovný poradca

Milí žiaci a rodičia!

Ako má človek vedieť čo chce od budúcnosti, keď nevie presne ani čo chce v prítomnosti?

Francois de la Rochefoucauld

Určite si aj mnohí z Vás často položia podobnú otázku. Čas sa však ešte nepodarilo nikomu zastaviť a aj Vy budete stáť pre problémom, čo  vlastne chcete v budúcnosti robiť. A nájsť správnu odpoveď  nie je ľahké, je to predsa rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť celé Vaše ďalšie smerovanie v živote.

A aj preto, Vás chcem osloviť ako výchovný poradca školy, ktorý poskytuje poradenské a informačné služby v oblasti výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie.

Výchovný poradca:PaedDr. Zuzana Škútová

Kde:kabinet VP

Kedy: utorok  1400 -1600 (konzultačné hodiny, vopred dohodnúť telefonicky)

Základné informácie:

činnosť VP je zameraná na riešenie výchovno-vzdelávacích problémov žiakov

výchovno-vzdelávacie problémy žiakov rieši v spolupráci s triednymi učiteľmi,  vedením  školy, psychológmi, pedagogicko-psychologickou poradňou

v oblasti profesijnej orientácie poskytuje poradenský servis pre rodičov a žiakov:

•      informuje o možnostiach štúdia na jednotlivých SŠ
            •     usmerní pri voľbe povolania, pomôže vybrať SŠ podľa záujmov a prospechu žiakov
            •     poinformuje o povolaniach, ktoré poznáte a ktoré nepoznáte
            •     umožňuje žiakom stretnutia s náborovými pracovníkmi SŠ, organizuje žiakom besedy, zabezpečuje účasť na prezentáciách stredných škôl (tzv. Deň otvorených dverí)
            •  podieľa sa na realizácii prevencie sociálno-patologických javov mládeže