• Čítame radi

• Naša škola sa zapojila do výzvy Podpora čitateľskej gramotnosti – rozvojový projekt „Čítame radi 2“, ktorá prebiehala v tomto roku. Knihy sme mohli nakúpiť do konca septembra 2021 v hodnote 800 €.

Knihy do našej knižnice sme si vybrali zo zoznamov odporúčaných kníh zverejnených na webovej stránke Ministerstva školstva SR, čo nám bolo nápomocné pri výbere. Knihy sme vybrali z internetového kníhkupectva Literama.sk Prievidza. Na základe ich širokej ponuky, výhodnej ceny a poskytnutej zľavy sme sa rozhodli, že uvedené tituly kníh si vyberieme práve od nich.

Projekt vyhodnocujeme ako veľmi dobrý a prínosný. Prostredníctvom neho sme si obohatili našu knižnicu o zaujímavé knižné tituly, ktoré môžu žiaci našej školy dlhodobo využívať nielen na voľné chvíle vo forme výpožičiek, ale predovšetkým ako zdroj rôznorodých príbehov, informácií a faktov na vyučovaní.

Mgr. Jozefína Ambrozová