• Letná škola stredoveku

• Vyhodnotenie projektu

• Počas letných prázdnin mali školy po celom Slovensku možnosť zapojiť sa do projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu – Letná škola. Do tohto projektu sa rozhodla zapojiť aj naša základná škola a tak sme v termíne od 09. do 13. augusta 2021 zorganizovali LETNÚ ŠKOLU STREDOVEKU.

Myslíme si, že program Letnej školy bol zaujímavý, pestrý a že sme mnohým našim žiakom pomohli vyrovnať rozdiely  vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli počas dištančného vzdelávania. Realizovali sme vzdelávacie aktivity, ktoré boli zamerané na podporu komunikačných spôsobilostí. V nich žiaci získavali vedomosti bádaním, hľadaním informácií prostredníctvom internetových zdrojov, historickej literatúry, dokumentárnej tvorby. Nezabudli sme ani na také aktivity, ktorých cieľom bolo zvýšiť čitateľskú a finančnú gramotnosť. Aktivity zamerané na rozvoj zručností sme realizovali tak, aby boli zamerané na praktické pokusy priamo v prírode, terénne pozorovania a zážitkové učenie. Počas voľnočasových aktivít sme sa u žiakov pohybom a cvičením snažili prebudiť prirodzenú potrebu hýbať sa, podporili sme rozvoj jemnej motoriky a estetického cítenia.

Veríme, že žiaci, ktorí sa Letnej školy zúčastnili získali okrem vedomostí aj kopec zážitkov, na ktoré budú dlho spomínať. Odmenou za zúčastnenie sa na Letnej škole im totiž bola okrem iného aj exkurzia v Banskej Bystrici a návšteva plážového kúpaliska v tomto krásnom meste.

Fotografie z aktivít Letnej školy stredoveku nájdete v sekcii Žiaci a rodičia - Fotoalbum - Letná škola stredoveku.