Už je jeseň, lístie padá
po tom lístí behám rada.
Pritom zbieram sladké plody,
v zime budú do pohody.
Aj zvieratká ako my,
chystajú si zásoby.
Jeseň už prelietla aj po našom chotári, stromy obliekla do pestrofarebných šiat, ukázala nám svoju pravú jesennú tvár v podobe posledných teplých lúčov babieho leta, ale predstavila sa nám i v podobe chladných zahmlených rán s malými kvapkami dažďa. V našej škole na prvom stupni sme ju privítali spolu s deťmi v podobe výstavky plodov jesene, či už pestrofarebného ovocia alebo krásnej zeleniny. Plné košíky naaranžovaných jesenných plodov matky zeme spestrili vyrobené postavičky z ovocia a zeleniny, ktoré vykreslili na detských tvárach úsmev a radosť. Žiaci sa pri výstavke rozprávali s pani učiteľkami o jeseni – jesennom počasí, o jesenných prácach, o jesenných plodoch a zdravom stravovaní. Vedomosti si navzájom vymieňali a rozprávali, čo doma v záhradkách spolu s rodičmi pestujú.
Nádherná jesenná výzdoba skrášlila chodbu budovy prvého stupňa a tešila naše oči niekoľko dní.
