• Zelená škola

• Rovesnícke vzdelávanie

• „Rovesnícke vzdelávanie“

V tomto školskom roku realizujeme v našej škole Program Zelená škola. Z nášho akčného plánu vyplynula ďalšia úloha „Rovesnícke vzdelávanie“, ktorú sme zrealizovali dňa 19. 4. 2012. Žiaci z nášho kolégia Zelenej školy si pripravili materiály: prezentáciu, leták, praktické ukážky triedenia odpadu, originálne vyzdobené zberné nádoby na triedený odpad (plasty, papier, biologický odpad), maľovanky, doplňovačky, ktorými učili svojich mladších spolužiakov ako správne triediť odpad. Myslím si, že akcia splnila svoj zámer a moje poďakovanie chcem vysloviť: Martine Kubandovej z 9.A, Erikovi Hruškovi z 9.A, Adriane Babeľovej z 9.A, Marianne Foltínovej z 8.A, Mirke Paľusovej z 8.A, Patrikovi Pacekovi z 8.A, ako aj ďalším, ktorí sa podieľali na príprave tejto akcie. Verím, že sa nám spoločne podarí získať medzinárodné ocenenie – certifikát „Zelená škola“.

Mgr. Jana Vojtková