• FAREBNÝ TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY NA 1. STUPNI

• Od 23. 10. do 27. 10. 2023 prebiehal v našej škole na 1. stupni FAREBNÝ TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY.

V pondelok sa žiaci odetí v bielych tričkách a posilnení mliečnou desiatou dozvedeli veľa zaujímavých informácií nielen o živočíšnych mliekach, ale i o ich rastlinných náhradách. Zahrali si mliečne pexeso, skladali rozstrihané mliečne poháre, hlavičku si potrápili pri mliečnom bludisku. Utorok patril červenému dňu, červenému oblečeniu a zdravým potravinám. Žiaci sa naučili rozlišovať zdravé a nezdravé potraviny, zahrali si hru Ja mám, kto má?“, hádzali kockou zdravia. V stredu sme mohli v našej škole stretnúť žiakov v žltých tričkách, pretože streda patrila nielen ovociu a zelenine, ale najmä kreatívnym výtvorom, ktoré žiaci dostali za úlohu vyrobiť. Vďaka ich šikovnosti zdobí chodbovú nástenku veľa zdravých jabĺčok, hruštičiek, mrkvičiek a tekvíc. Štvrtok bol dňom zelenej farby a patril obilninám, strukovinám a cestovinám. Práve z nich žiaci vyrobili krásne plagáty, ktorými sa môžu pýšiť a obdivovať ich na chodbovej nástenke. Piatok bol dňom modrým patril pre človeka najdôležitejšej tekutine vode. So žiakmi sme vyrobili plagát, ktorý im mal ukázať, že najlepšou voľbou pre ich zdravie je pitie čistej vody. Tá na rozdiel od rôznych sladených nápojov neobsahuje žiadny cukor ani iné umelé prísady.

Veríme, že žiakom sa týždeň plný zdravých aktivít páčil a že sa počas neho aj veľa naučili. Za pomoc s realizáciou aktivít ďakujeme Ing. Adriane Muškovej.

• Princezná Nitôčka v 1.A

• V piatok 27. 10. 2023 zavládla v 1.A príjemná rozprávková atmosféra. Navštíviť nás prišiel sám pán kráľ so svojou dcérou princeznou Nitôčkou. Pohybová hra Kde bolo, tam bolo“, žiakov preniesla do rozprávkového sveta. Potom princezná Nitôčka žiakom porozprávala príbeh o tom, ako začala byť veľmi neposlušná a nič jej nebolo dobré. Namiesto ovocia a zeleniny jedla len samé maškrty zmrzlinu, koláče, čokolády, bábovky, lízanky, cukríky, keksíky a všakovaké iné maškrty. Žiaci si zahrali edukačnú hru Ako princezná Nitôčka tučnela“ triedili predmety podľa určenej farby, tvaru a veľkosti do pripraveného vrecka. Žiaci sa tak dozvedeli, že vplyvom nezdravej výživy sa z princeznej Nitôčky stala najprv nitka, potom niť, neskôr bola ako vlna a nakoniec ako klbko vlny. Na záver žiaci prostredníctvom svojho výtvarného prejavu pomohli ustarostenému kráľovi. Svojimi obrázkami mu dali cenné rady. Poradili mu, aby princezná Nitôčka jedla veľa ovocia a zeleniny, športovala a aby nezabúdala na časté prechádzky v prírode.