• Európsky deň jazykov

• "Učiť sa cudzí jazyk v tejto modernej dobe, keď nám internet ponúka zaujímavé programy a cvičenia, nikdy nebolo jednoduchšie." Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra. Táto tradícia je už od roku 2001. Jeho cieľom je podnietiť 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. Sloganom EDJ je výraz “Hovor so mnou”. Pri vytváraní a udržiavaní akýchkoľvek typov vzťahov (priateľských, pracovných, partnerských, rodinných, atď.) je vzájomná komunikácia základným stavebným kameňom. Jazyk je nástrojom na výmenu rovnakých a rôznych názorov, mostom, ktorý používame, keď sa snažíme a chceme si porozumieť, spolupracovať, rešpektovať jeden druhého. V našej škole sme tento deň oslávili rôznymi aktivitami. Žiaci si preverili svoje vedomosti v kvízoch. Prezentovali prezentácie, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie. Inšpirovaní týmto dňom vytvorili plagáty, ktoré budú umiestnené v priestoroch našej školy...

• Čisté Slovensko

• Správa Národného parku Nízke Tatry sa zapojila do jesennej edície v rámci iniciatívy Čisté Slovensko, organizovanej Ministerstvom životného prostredia SR, ktorej hlavným cieľom je zbierať voľne pohodený odpad v prírode. V dňoch 23. a 24.9. prebiehali rôzne podujatia zamerané na vyčistenie našich najcennejších území.

Žiaci našej školy výdatne pomohli pri čistení okolia našej školy a vzdialenejších lokalít zastavaného územia obce. Vrecia s odpadom odovzdali pracovníkom technických služieb. Vlastným očiam sme neverili, koľko odpadu vieme voľne do prírody vyhodiť.

Ďakujeme všetkým občanom, ktorí svoj odpad vedia vyhodiť do popolníc, smetných košov či zaniesť na zberný dvor.

A je nám nesmierne ľúto, že existujú ľudia, ktorí aj pred očami detí zahodia smeť či opalok z cigarety len tak vedľa koša.

Mgr. Anna Belková

• Divadelná Chalupka

• Dňa 22.9.2022 žiaci prvého stupňa našej školy vymenili svoje triedy za kinosálu v Spoločenskom dome. Zavítali k nám divadelníci, ktorí pre nás odohrali divadelné predstavenie pod názvom: Ráčte vstúpiť. Žiakom sa predstavenie páčilo. Na zábavné situácie reagovali smiechom a potleskom. Záverečný aplauz bol pre hercov najkrajšou odmenou za ich predvedený výkon. Ako poďakovanie publiku sa herci vyfotografovali s každou triedou.

Mgr. Ľudmila Kuklicová

• OZNAM

• Oznamujeme Vám, že Základná škola s materskou školou, Hviezdoslavova 30, Závadka nad Hronom

dňa 16.09.2022 (piatok) vyhlasuje riaditeľské voľno

z organizačných dôvodov podľa zákona 245/2008 Z. z. §150, ods.5.

ŠKD nebude v prevádzke.

Materská škola a školská jedáleň bude  počas riaditeľského voľna v základnej škole v prevádzke.

Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 19. 09. 2022.

• OZNAM

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Závadke nad Hronom
              oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční dňa
              05. 09. 2022 o 9:00 hod. v Spoločenskom dome.
              Po slávnostnom otvorení triedne pani učiteľky informujú žiakov o nasledujúcom školskom dni.
              Tešíme sa na stretnutie s Vami.